"Miluji fanoušky a oni jsou důvodem mé profesionální existence. Když venku dělám nějakou show
a vidím fanoušky zpívat a tancovat, to miluji nejvíc. Je to ten nejúžasnější pocit na světě."

Citáty 2

23. května 2011 v 7:00 |  Citáty - MJ
Miluji fanoušky a oni jsou důvodem mé profesionální existence. Když venku dělám nějakou show a vidím fanoušky zpívat a tancovat, to miluji nejvíc. Je to nejúžasnější pocit na světě.

Místo toho abychom své děti více milovali, instalujeme do škol detektory kovu.

Na všech zdech mého pokoji je Peter Pan. Četl jsem všechno co Barrie napsala. Naprosto se ztotožňuji s Peterem Panem, ztraceným chlapcem ze Země Nezemě.


Ta děvčata to myslela smrtelně vážně. A do dneška myslí. Neuvědomují si, že mohou člověku ublížit, protože to dělají z lásky! Myslí to dobře, ale mohu vás ujistit, že to řádně bolí, máte pocit, že se udusíte, že vám potrhají ruce a nohy. Chňapou po vás tisíce rukou, jedna vám vyvrací zápěstí a druhá vám stahuje hodinky. Popadnou vás za vlasy a tahají, a to bolí jak čert. Padáte, jste celí pomlácení, poškrábaní, podrápaní. Do dneška z toho mám plno jizev a o každé si pamatuju, ve kterém městě jsem ji utržil. Nejdůležitější je pamatovat na to, abyste si rukama zakryly oči, protože ženy v takových citových záchvatech mohou zapomenout, že mají nehty. Vím, že fanouškové to myslí dobře a miluju je za jejich entuziasmus a podporu, ale davové scény mi nahánějí hrůzu.

Nevím co bych dělal, kdybych nezpíval. ale nebojím se, vždyť o tom můžu přemýšlet celý zbytek života.

Jednoho dne jsem přemýšlel o svých vlastních dětech, Prnci a Paris, a o tom, jak bych si přál, aby se na mě dívali, až vyrostou. Určitě bych chtěl, aby si pamatovali, jak jsem vždycky chtěl, aby byly se mnou, ať už jsem jel kamkoliv, jak jsem se vždycky snažil upřednostňovat je před vším ostatním. Jejich životy jim ovšem také přinesou svá úskalí. Protože moje děti jsou neustále pronásledováni paparazzi, nemůžou se mnou vždycky do parku nebo do kina. A tak, co když vyrostou a odsoudí mne a to, jaký vliv měli mé volby na jejich životy? "Proč jsi nám nedal normální dětství?" mohou se zeptat. V ten okamžik se budu modlit, aby zapochybovali a řekli si: "Náš tatínek dělal co mohl vzhledem k výjímečným okolnostem, kterým musel čelit. Možná nebyl dokonalý, ale byl to vřelý a slušný člověk, který se nám snažil dát všechnu lásku světa." Doufám, že se budou vždy soustředit na ty pozitivní věci a ústupky, které jsem pro ně udělal a ne, že budou kritizovat všechno, čeho se museli kvůli mě vzdát, nebo všechny mé chyby, kterých jsem se dopustil a určitě ještě dopustím při jejich výchově.
Z Michaelova oxfordského proslovu 2001

S bratry jsme si byli minořádně blízcí. Vyváděli jsme všelijaké skopičiny a tropili spoustu kanadských žertíků sobě navzájem i lidem, kteří s námi pracovali. Nebyly to příliš dramatické rošťárny - nevyhodili jsme například žádný televizor z hotelového okna, ale na nejrůznější hlavy vyteklo velmi mnoho vody. Vždycky jsme čekali, až náš hlavní bezpečák Bill Bray usne. A pak jsme na hotelových chodbách pořádali ztřeštěné závody v rychlochůzi, polštářové bitvy, pěstní zápasy, války s holícím krémem, na co si vzpomenete. Řádili jsme jako blázni. Z hotelových pokojů jsme shazovali nafikovací míče a papírové pytlíky naplněné vodou a se zájmen jsme sledovali, jak se dole rozprsknou. Pak jsme se mohli potrhat smíchy.


Na zvířatech mi připadne báječné to samé, co na dětech. Ta čistota, ta čestnost, nikdy vás za nic neodsuzují, nic po vás nechtějí - jen být vašim přítelem.

Jak říká staré indiánské přísloví: Nikdy nikoho neodsuzujte, dokud jste nechodily 2 měsíce v jeho mokasínách. Většina lidí mě nezna a proto o mě píší věci, ve kterých většina z toho není pravda. Často pláču, protože to bolí a dělám si starosti o všechny děti světa. To pro ně žiju. Kdyby člověk nemohl psát o charakteru, ale jen o tom, co může dokázat, historie by se nemohla psát. Zvířata nezabijejí ze zákeřnosti, ale protože chtějí přežít a ti co kritizují jsou stejní, oni chtějí naši krev, ne naši bolest. Ale přesto musím být schopný hledat ve všem pravdu. Ale musím to vydržet kvůl tomu, kdo mne sem poslal, kvůli světu, kvůli dětem. Ale mějte slitování, protože už krvácím hodně dlouho.
Michaelův dopis mediím 1988


Mám rád všechny naše fanoušky, dokonce i ty, kteří mě označují za roztomilého. Ale já rostu každým dnem, tak by mi už mohli říkat jinak!
Michael v době skupiny Jackson 5Myslím, že být s rodinou mi připadne zábavnější než cokoli jiného. Naučí tě to skutečný význam lásky, starostlivosti, dávání ze sebe neustále 100%. A zatím to bylo dost radostné.

Media vytvářejí tolik negativních příběhů jen pro to, aby prodaly noviny. Teď bych se nerad srovnával s ostatními slavnými lidmi, ale jim to dělaly také...Kennedy, Ghandi, dokonce i Kristovi. Nerad bych se ale zítra dočetl, že jsem prohlásil, že jsem Ježíš!

Někdy mám pocit, jako bych byl na konci života, bylo mi osmdesát let a lidé mě jen poplácávali po zádech. Tak to dopadá, když člověk začíná tak mladý.

Chci být skvělý bavič. Chci pro svět mír a rád bych měl jednoho dne vlastní vilu.
Michaelova tři přání v mateřské školce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 monika monika | Web | 23. května 2011 v 7:32 | Reagovat

Michael byl člověk, který nás ovládl, měl nás v hrsti. O něm se dá jen psát samá nej, nej, nej. Bylo toho o něm už hodně řečeno, ale je fajn, že si to stále připomínáme. Nikdy mu nemůžeme dostatečně poděkovat, za to co pro nás udělal. Nadosmrti budu šťastná za to, že měl svět možnost poznat tak geniální bytost....I Love You Michael....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama