"Miluji fanoušky a oni jsou důvodem mé profesionální existence. Když venku dělám nějakou show
a vidím fanoušky zpívat a tancovat, to miluji nejvíc. Je to ten nejúžasnější pocit na světě."

Citáty

15. května 2011 v 7:00 |  Citáty - MJ
Jsem jako každý jiný člověk. Říznu se a krvácím a lehce mě uvedete do rozpaků.

Dokonce i doma se cítím osamělý. Někdy sedím v pokoji a pláču. Je pro mě těžké navazovat přátelství a o některých věcech prostě nemůžete mluvit s rodiči. Někdy se tak jenom procházím kolem sousedství a doufám, že najdu někoho s kým můžu mluvit. Obvykle to ale jen obejdu a vrátim se domů.
Michael v rozhovoru na konci 70. let

Raději bych si useknul ruku, než bych ublížil dítěti.

Snažím se být tak originální, jak jen to jde. Bez vědomí naplnění nějakých statistik, jde to prostě z duše a ze srdce.

Protože to vyšlo v novinách, neznamená to, že je to slovo boží.

Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.

Jsem černý američan a jsem pyšný na svou rasu. Jsem pyšný na to kdo jsem. Mám v sobě hodně hrdosti a důstojnosti.

Pohybuji se po světě buť během a nebo se schovávám. Nemůžu zajít do parku nebo do obchodu. Stále se schovávám ve svém pokoji. Pak se cítíte, jako by jste byli ve vězení.

Sláva s sebou přináší osamělost. Lidé si myslí, že máte všechno, že můžete jít kam chcete a dělat co chcete. Pravdou ale je, že hladovíte po základních jednoduchých věcech.

Můj největší strach je, že budu špatně citován. Jediné slovíčko může být vloženo do vašeho prohlášení a změnit tak úplně význam nebo zabarvení toho, co jste chtěli říct. Později lidé začnou překrucovat všechno, co jste řekli a proto odmítám veškeré rozhovory. Nemám rád, když mě špatně prezentují mým fanouškům. Chápu, že nezastavím drby, ale pokud jde o něco vážného a oni vás špatně citují, tak je to potom velmi špatné.Takže nemohu-li být citován pořádně, pak nechci být citován vůbec.

Starám se o to, aby mi bylo dobře zaplaceno za to, co dělám. Když se pro něco rozhodnu, dám do toho celé své srdce a duši. Dám do toho všechno a čekám, že mi za to bude zaplaceno. Člověk který pracuje, by měl jíst. Je to tak prosté.

Požadují tohle a chtějí, abyste udělali to a to. Oni si myslí, že vás vlastní, že vás vyrobili. Pokud si nevěříte zblázníte se. Je to stejné jako s rozhovory. Když mluvím, řeknu vždycky přesně, co si myslím a ono to může znít druhým divně. Já jsem ten druh člověka, který vždycky vysype všechno, i když je to tajemství. A já vím, že některé věci by měli zůstat soukromé.
Nikdy jsem nebral drogy ani nepil alkohol. Nikdy jsem nebyl opilý, ochutnal jsem šampaňské, ale nepiji ho. A když lidé dělají přípitky, prostě si vezmu sklenici.

Celý živit se ke mně lidé chovají jinak než k ostatním a to vás udělá ostýchavé.

Když se objevím ve společnosti více žen, udělají ze mě sexuálního maniaka. Pokud se objevím ve společnosti jedné ženy, všichni se mě snaží s ní oženit.

Nemám slov, abych vyjádřil, co cítím při čtení knih.Trávím spoustu času čtením, protože to velmi miluji.Dokážu se v té knížce úplně ztratit a zapomenout, kde jsem. Filozofie je můj oblíbený předmět.To, co je skvělé na čtení, je že na jednom řádku můžete narazit na něco, co jste se snažili vyjádřit celý život, nebo něco na co jste se snažili přijít celý život.
Já tam vždycky sedím (na koncertech jiných umělců) a říkám si: "Prosím nevolejte mě na jeviště, já se hrozně stydím!" Ale v okamžik, kdy se tam dostanu, začnu se ovládat. Být na jevišti je magie. Nic se tomu nevirovná. Cítíte energii všech lidí v publiku. Cítíte to po celém těle a v okamžik, kdy vás zachytí světla, všechno je pryč. Přísahám.

Člověk si přeje, aby se ho dotkla pravda a aby ji mohl interpretovat, tak že bude schopen vyjádřit, co cítí a prožívá, ať už je to beznaděj nebo radost - a vyjádřit to způsobem, který přidá životu další smysl. Doufám, že se tím dotkne i těch druhých. To je umění ve své nejvyšší formě. Tyto okamžiky osvícení jsou tím, pro co chci žít.
Tyto Vánoce jsem přijel zpátky ze svého turné v Japonsku a Elizabeth vyzdobila celý dům. Bylo to úžasné. Nikdy před tím jsem neoslavoval Vánoce nebo narozeniny. Nikdy. Vždy to byla jen práce.

Bůh vystavil mě a mé sourozence mnohým zkouškám - naše velká rodina, náš maličký dům, směšně málo peněz, se kterými jsme museli vyjít. A dokonce i ty žárlivé děti ze sousedství, které nám házeli kameny do oken, když jsme zkoušeli a řvaly na nás, že stejně neuspějeme. Když tak myslím na maminku a naše první léta, můžu vám říct, že jsou na světě odměny, které mají daleko větší hodnotu než peníze a veřejné uznání a ceny.

Nejsem žádný anděl, vím to.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 monika monika | Web | 15. května 2011 v 7:47 | Reagovat

Michaeli dovol mi tě opravit: Jsi ANDĚL!!! :-D pro nás rozhodně :-D Strašně ráda mám Michaelovi citáty, po přečtení těchto slov si člověk uvědomuje, jak výjmečný byl. Ho musí prostě milovat i ten,  kdo ho nemusel :-D  :-D

2 monika monika | Web | 15. května 2011 v 9:54 | Reagovat

Peťulko to ty jsi úžasná :-)  :-)  :-)  :-)

3 Petra Petra | 15. května 2011 v 10:08 | Reagovat

Po přečtení toho, co tu napsala Monika, už nemám co dodat.:-D Peti máš krásný blog a nádherné fotečky a básničky. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama