"Miluji fanoušky a oni jsou důvodem mé profesionální existence. Když venku dělám nějakou show
a vidím fanoušky zpívat a tancovat, to miluji nejvíc. Je to ten nejúžasnější pocit na světě."

Květen 2011


Úžasný papoušek

25. května 2011 v 7:00 Moje úprava fotografií
Papoušek tančící a hudbu Michaela.Citáty 2

23. května 2011 v 7:00 Citáty - MJ
Miluji fanoušky a oni jsou důvodem mé profesionální existence. Když venku dělám nějakou show a vidím fanoušky zpívat a tancovat, to miluji nejvíc. Je to nejúžasnější pocit na světě.

Místo toho abychom své děti více milovali, instalujeme do škol detektory kovu.

Na všech zdech mého pokoji je Peter Pan. Četl jsem všechno co Barrie napsala. Naprosto se ztotožňuji s Peterem Panem, ztraceným chlapcem ze Země Nezemě.


Ta děvčata to myslela smrtelně vážně. A do dneška myslí. Neuvědomují si, že mohou člověku ublížit, protože to dělají z lásky! Myslí to dobře, ale mohu vás ujistit, že to řádně bolí, máte pocit, že se udusíte, že vám potrhají ruce a nohy. Chňapou po vás tisíce rukou, jedna vám vyvrací zápěstí a druhá vám stahuje hodinky. Popadnou vás za vlasy a tahají, a to bolí jak čert. Padáte, jste celí pomlácení, poškrábaní, podrápaní. Do dneška z toho mám plno jizev a o každé si pamatuju, ve kterém městě jsem ji utržil. Nejdůležitější je pamatovat na to, abyste si rukama zakryly oči, protože ženy v takových citových záchvatech mohou zapomenout, že mají nehty. Vím, že fanouškové to myslí dobře a miluju je za jejich entuziasmus a podporu, ale davové scény mi nahánějí hrůzu.

Nevím co bych dělal, kdybych nezpíval. ale nebojím se, vždyť o tom můžu přemýšlet celý zbytek života.

Jednoho dne jsem přemýšlel o svých vlastních dětech, Prnci a Paris, a o tom, jak bych si přál, aby se na mě dívali, až vyrostou. Určitě bych chtěl, aby si pamatovali, jak jsem vždycky chtěl, aby byly se mnou, ať už jsem jel kamkoliv, jak jsem se vždycky snažil upřednostňovat je před vším ostatním. Jejich životy jim ovšem také přinesou svá úskalí. Protože moje děti jsou neustále pronásledováni paparazzi, nemůžou se mnou vždycky do parku nebo do kina. A tak, co když vyrostou a odsoudí mne a to, jaký vliv měli mé volby na jejich životy? "Proč jsi nám nedal normální dětství?" mohou se zeptat. V ten okamžik se budu modlit, aby zapochybovali a řekli si: "Náš tatínek dělal co mohl vzhledem k výjímečným okolnostem, kterým musel čelit. Možná nebyl dokonalý, ale byl to vřelý a slušný člověk, který se nám snažil dát všechnu lásku světa." Doufám, že se budou vždy soustředit na ty pozitivní věci a ústupky, které jsem pro ně udělal a ne, že budou kritizovat všechno, čeho se museli kvůli mě vzdát, nebo všechny mé chyby, kterých jsem se dopustil a určitě ještě dopustím při jejich výchově.
Z Michaelova oxfordského proslovu 2001

S bratry jsme si byli minořádně blízcí. Vyváděli jsme všelijaké skopičiny a tropili spoustu kanadských žertíků sobě navzájem i lidem, kteří s námi pracovali. Nebyly to příliš dramatické rošťárny - nevyhodili jsme například žádný televizor z hotelového okna, ale na nejrůznější hlavy vyteklo velmi mnoho vody. Vždycky jsme čekali, až náš hlavní bezpečák Bill Bray usne. A pak jsme na hotelových chodbách pořádali ztřeštěné závody v rychlochůzi, polštářové bitvy, pěstní zápasy, války s holícím krémem, na co si vzpomenete. Řádili jsme jako blázni. Z hotelových pokojů jsme shazovali nafikovací míče a papírové pytlíky naplněné vodou a se zájmen jsme sledovali, jak se dole rozprsknou. Pak jsme se mohli potrhat smíchy.


Na zvířatech mi připadne báječné to samé, co na dětech. Ta čistota, ta čestnost, nikdy vás za nic neodsuzují, nic po vás nechtějí - jen být vašim přítelem.

Jak říká staré indiánské přísloví: Nikdy nikoho neodsuzujte, dokud jste nechodily 2 měsíce v jeho mokasínách. Většina lidí mě nezna a proto o mě píší věci, ve kterých většina z toho není pravda. Často pláču, protože to bolí a dělám si starosti o všechny děti světa. To pro ně žiju. Kdyby člověk nemohl psát o charakteru, ale jen o tom, co může dokázat, historie by se nemohla psát. Zvířata nezabijejí ze zákeřnosti, ale protože chtějí přežít a ti co kritizují jsou stejní, oni chtějí naši krev, ne naši bolest. Ale přesto musím být schopný hledat ve všem pravdu. Ale musím to vydržet kvůl tomu, kdo mne sem poslal, kvůli světu, kvůli dětem. Ale mějte slitování, protože už krvácím hodně dlouho.
Michaelův dopis mediím 1988


Mám rád všechny naše fanoušky, dokonce i ty, kteří mě označují za roztomilého. Ale já rostu každým dnem, tak by mi už mohli říkat jinak!
Michael v době skupiny Jackson 5Myslím, že být s rodinou mi připadne zábavnější než cokoli jiného. Naučí tě to skutečný význam lásky, starostlivosti, dávání ze sebe neustále 100%. A zatím to bylo dost radostné.

Media vytvářejí tolik negativních příběhů jen pro to, aby prodaly noviny. Teď bych se nerad srovnával s ostatními slavnými lidmi, ale jim to dělaly také...Kennedy, Ghandi, dokonce i Kristovi. Nerad bych se ale zítra dočetl, že jsem prohlásil, že jsem Ježíš!

Někdy mám pocit, jako bych byl na konci života, bylo mi osmdesát let a lidé mě jen poplácávali po zádech. Tak to dopadá, když člověk začíná tak mladý.

Chci být skvělý bavič. Chci pro svět mír a rád bych měl jednoho dne vlastní vilu.
Michaelova tři přání v mateřské školce.NEVERLAND

21. května 2011 v 7:00 Fotky - MJ

"Strom obdarování" Tady Michael skládal své písně.


Animace

18. května 2011 v 7:00 Animace - MJCitáty

15. května 2011 v 7:00 Citáty - MJ
Jsem jako každý jiný člověk. Říznu se a krvácím a lehce mě uvedete do rozpaků.

Dokonce i doma se cítím osamělý. Někdy sedím v pokoji a pláču. Je pro mě těžké navazovat přátelství a o některých věcech prostě nemůžete mluvit s rodiči. Někdy se tak jenom procházím kolem sousedství a doufám, že najdu někoho s kým můžu mluvit. Obvykle to ale jen obejdu a vrátim se domů.
Michael v rozhovoru na konci 70. let

Raději bych si useknul ruku, než bych ublížil dítěti.

Snažím se být tak originální, jak jen to jde. Bez vědomí naplnění nějakých statistik, jde to prostě z duše a ze srdce.

Protože to vyšlo v novinách, neznamená to, že je to slovo boží.

Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.

Jsem černý američan a jsem pyšný na svou rasu. Jsem pyšný na to kdo jsem. Mám v sobě hodně hrdosti a důstojnosti.

Pohybuji se po světě buť během a nebo se schovávám. Nemůžu zajít do parku nebo do obchodu. Stále se schovávám ve svém pokoji. Pak se cítíte, jako by jste byli ve vězení.

Sláva s sebou přináší osamělost. Lidé si myslí, že máte všechno, že můžete jít kam chcete a dělat co chcete. Pravdou ale je, že hladovíte po základních jednoduchých věcech.

Můj největší strach je, že budu špatně citován. Jediné slovíčko může být vloženo do vašeho prohlášení a změnit tak úplně význam nebo zabarvení toho, co jste chtěli říct. Později lidé začnou překrucovat všechno, co jste řekli a proto odmítám veškeré rozhovory. Nemám rád, když mě špatně prezentují mým fanouškům. Chápu, že nezastavím drby, ale pokud jde o něco vážného a oni vás špatně citují, tak je to potom velmi špatné.Takže nemohu-li být citován pořádně, pak nechci být citován vůbec.

Starám se o to, aby mi bylo dobře zaplaceno za to, co dělám. Když se pro něco rozhodnu, dám do toho celé své srdce a duši. Dám do toho všechno a čekám, že mi za to bude zaplaceno. Člověk který pracuje, by měl jíst. Je to tak prosté.

Požadují tohle a chtějí, abyste udělali to a to. Oni si myslí, že vás vlastní, že vás vyrobili. Pokud si nevěříte zblázníte se. Je to stejné jako s rozhovory. Když mluvím, řeknu vždycky přesně, co si myslím a ono to může znít druhým divně. Já jsem ten druh člověka, který vždycky vysype všechno, i když je to tajemství. A já vím, že některé věci by měli zůstat soukromé.
Nikdy jsem nebral drogy ani nepil alkohol. Nikdy jsem nebyl opilý, ochutnal jsem šampaňské, ale nepiji ho. A když lidé dělají přípitky, prostě si vezmu sklenici.

Celý živit se ke mně lidé chovají jinak než k ostatním a to vás udělá ostýchavé.

Když se objevím ve společnosti více žen, udělají ze mě sexuálního maniaka. Pokud se objevím ve společnosti jedné ženy, všichni se mě snaží s ní oženit.

Nemám slov, abych vyjádřil, co cítím při čtení knih.Trávím spoustu času čtením, protože to velmi miluji.Dokážu se v té knížce úplně ztratit a zapomenout, kde jsem. Filozofie je můj oblíbený předmět.To, co je skvělé na čtení, je že na jednom řádku můžete narazit na něco, co jste se snažili vyjádřit celý život, nebo něco na co jste se snažili přijít celý život.
Já tam vždycky sedím (na koncertech jiných umělců) a říkám si: "Prosím nevolejte mě na jeviště, já se hrozně stydím!" Ale v okamžik, kdy se tam dostanu, začnu se ovládat. Být na jevišti je magie. Nic se tomu nevirovná. Cítíte energii všech lidí v publiku. Cítíte to po celém těle a v okamžik, kdy vás zachytí světla, všechno je pryč. Přísahám.

Člověk si přeje, aby se ho dotkla pravda a aby ji mohl interpretovat, tak že bude schopen vyjádřit, co cítí a prožívá, ať už je to beznaděj nebo radost - a vyjádřit to způsobem, který přidá životu další smysl. Doufám, že se tím dotkne i těch druhých. To je umění ve své nejvyšší formě. Tyto okamžiky osvícení jsou tím, pro co chci žít.
Tyto Vánoce jsem přijel zpátky ze svého turné v Japonsku a Elizabeth vyzdobila celý dům. Bylo to úžasné. Nikdy před tím jsem neoslavoval Vánoce nebo narozeniny. Nikdy. Vždy to byla jen práce.

Bůh vystavil mě a mé sourozence mnohým zkouškám - naše velká rodina, náš maličký dům, směšně málo peněz, se kterými jsme museli vyjít. A dokonce i ty žárlivé děti ze sousedství, které nám házeli kameny do oken, když jsme zkoušeli a řvaly na nás, že stejně neuspějeme. Když tak myslím na maminku a naše první léta, můžu vám říct, že jsou na světě odměny, které mají daleko větší hodnotu než peníze a veřejné uznání a ceny.

Nejsem žádný anděl, vím to.

Oči

14. května 2011 v 7:00 Básně
V Tvých očích je kouzlo,
co do mého srdce vklouzlo.
V Tvých očích je síla,
pro kterou jsem žila.
Když se Ti dívám do očí,
celý svět se se mnou točí.
Jsi jako kvítí na jarní louce
a já se právě topím v hloubce.
Teď vidím oči anděla,
ač jsem to tak nechtěla...
Toužím

11. května 2011 v 7:00 Básně
Toužím po tom lépe Tě znát,
toužím po tom s Tebou se smát.
Toužím po tom vidět Tě,
toužím po tom milovat Tě.
Vím, že už to není možné,
kdo za to může, Bože?
Odešel jsi, Králi můj,
budu na tebe myslet, stůj co stůj!
V mé mysli budeš stále žít,
toužím Tě vedle sebe mít!


Slza

9. května 2011 v 7:00 Básně
Chtěla bych být slzou.
Zrodit se ve Tvých očích,
žít na Tvé tváři
a zemřít na Tvých rtech.
Smích

7. května 2011 v 7:00 Básně
Tvůj smích je jako lehký vánek,
co po tváři mě pohladí
a mé oči se rozzáří.
Slunečný a hřejivý,
jiskřivý a upřímný.
Jsi prostě úžasný!
Tvůj smích je tak překrásný.